EMĪLS par busa iekārtojumu

Tā, to liekam te, nē, labāk paskaties, kā viņiem, tā būs ērtāk. Šis beidzot ir cauri, un busa iekārtojuma plāns gatavs. Vēl pēdējās dienas, kad sarkanais nezvērs būs izcīnījis uzvaras servisā, kur tiek uzlabots par vēl drosmīgāku un uzticamāku braucamrīku. Te viņš arī gaida savu kārtu, bet pēc tam darbi ritēs pilnā sparā, lai visu īstenotu busa iekšpusē.

Buss-teunutrBuss-teunutr

Kā jau zinām, šai hispeteru padarīšanai ir ļoti daudz dažādu scenāriju, kā izveidot savu “sapņu” kemperi, jo versijas un iespējas ir ļoti daudz. Kādu busu izvēlēties, kā to iekārtot un kā tajā dabūt mājīgumu. Man gribētos domāt, ka es esmu gājis vienu no racionālākiem ceļiem busu apbūves iespējās, jo centos izslēgt bendzīnu ēdošus, lielus, smagus auto. Nu, lūk, buss ir braucams arī ikdienā, nav kravas auto, bet tur var visu sakraut, ja ir vēlme, bet vajadzība - reti. Varu iesēdināt 9 cilvēkus, kā arī busa telpa ir pietiekama, lai ieliktu visu nepieciešamo sadzīvei, kā arī auto izmēri ļaus smuki izlavierēt pa Eiropas mazajām pilsētiņām. Arī nodoklis ir mazāks, un uz ceļiem nevajadzēs maksāt lielāku nodevu, kā tas ir kravas busiem. Iekšējā plānojumā arī izvēlējos detaļas, kas sver salīdzinoši maz, palīdzēs busu nepārkraut un samazināt tā degvielas patēriņu. Buss ir 1.9tdi, līdz ar to gluži dragrace auto nebūs, tāpēc svarīgi, lai nav maksimāli piekrauts. Te tad arī iekārtojums, kā tas viss izskatīsies, protams, busa pārtaisīšanu arī iemūžināšu un aprakstīšu (vēlos pieblist, ka automašīnas korpuss netiks mainīts vai kā citādi ietekmēts un pārveide, pareizāk, kravas daļas papaildināšana, noritēs atbilstoši likumam).

Buss_teunturlvBuss_teunturlv

Nu tā, pēc stilizētā rasējuma ceru, ka saprotat aptuveno busa iedzīves izkārtojumu. Mūsu galvenā ideja ir busu padarīt mājīgu un aprīkot tikai ar pašu nepieciešamo, kas ir gulta, maza virtuve un mājīgums (dažādi nieciņi). Lielos vilcienos, mērķis pabūt busā tikai guļot un braucot, pārējo laiku pavadīt, kā amerikā ierasts, uz lieveņa jeb šajā gadijumā - pie busa vai apsēsties uz bagāžnieka, sāna durvīm utt. Lai busā būtu silts, tiks veidots izolācijas slānis sāna sienām, te jāskatās vai tas ir nepieciešams, jo mums ir arī logi un, iespējams, šis mazinās jēgu šai skaņas un siltuma izolācijai. Te vēl diskusijas rosās. Bet par pamata materiāliem:

Pamatā visa konstrukcija tiks būvēta no koka dēļiem - koka konstrukcija būs gultas karkasam, kas tiks nostiprināts pret sāna sienām un uz kura balstīsies viss pārējais.

Plaukti virtuvē no plāna finiera - finieris tiks izmantots pamatā plaukta izveidei labajā pusē. Viegls, plāns materiāls, kuru, ja nepieciešams, var arī viegli nokrāsot, pielāgot kā nepieciešams.

Audums dekorācijai, sienai - Audumi tiks izmantoti griestu pārveidei, aizkariem un varbūt vēl kādam dizainiskam elementam. Kā modernie saka, tad vibe būtu īstais.

Atspīdošs materiāls logiem - tiks izmantots iekšupusē pie sāna logiem, lai atstarotu siltumu un mašīna neuzkarstu tik ļoti.

Mērķis ir visu padarīt pēc iespējas vieglāku, tāpēc izvēlēti šādi materiāli. Buss sevī maksimāli var pavest 800kg, bet noteikti negribētu izmantot visu šo apjomu, gribētu, lai visa iedzīve sver ap 350kg. Apbūves laikā fotografēšu katru no posmiem, un taps arī daudz skaidrāka konstrukcija. Visas mantas tiks turētas trīs izvelkamās atvilknēs zem gultas, virtuves piederumi plauktā, kas atrodas pa labi no gultas, ūdens bundulis, kas atradīsies plauktā uz zemes, vairāk pie sāna durvīm. Protams, padomāsim arī par busa līdzsvarošanu, lai svars tiktu maksimāli izlīdzināts pa abām pusēm.

Rezumējot, mēs sākotnēji gribējām grandiozākus plauktus, bet tad sapratām, ka mums nemaz nebūs tik daudz mantu, tāpēc iesim ceļu tikai ar pašu nepieciešamāko un minimumu. Galvenais, lai mājīgi un, ja dikti kaut kas pietrūks, tad pa ceļam visu vēl papildināsim, uzlabosim.

MADARA par busa iekārtojumu

Laiks praktiskām lietām, dāmas un kungi! Kas būs mūsu busiņā, kur un kā viss būs novietots, piekarināts un sastūķēts. Lai mūsu kaislības mestu karstu vilni tikai pozitīvā nozīmē, vienojāmies, ka Emīls pārstāvēs telpiskās domāšanas pulciņu, par ko interneta IQ testi man parasti piešķir nepieklājīgi zemu punktu skaitu, bet es štukošu, kā būtu smuki.

Sienas/ griesti/ grīda

Parasti šīs dimensijas redzam noklātas ar koka dēlīšiem. Koks ir skaists, koks ir silts un jauks, un sasilis smaržo pēc koka. Bet - kas par daudz, tas par skādi, un dzīvot saunā arī negribam. Tāpat tas nav vieglākais no materiāliem. Mana vīzija ir šāda. Grīdas zem gultas un skapīša lai dzīvo savu veco, pelēko dzīvi.

Griesti kaut kā, iespējams, ar bieza auduma un līplenšu palīdzību, kļūs gaiši pelēki vai bēšīgi, vai gaiši zili (vispār viss būs pelēks/ bēšīgs/ gaiši zils/gaiša koka - tik daudz rozā, kā bildēs, goda vārds nebūs, rimsties, mans satrauktais vīrieti!). Lai vienmēr gaišs skats uz dzīvi un nejūtamies kā alā.

Ja iztēlojamies, ka visa busiņa aizmugure ir istaba, 4 sienas būtu:

- Aiz priekšējiem sēdekļiem - to veidos cieši nostiepti neitrālas krāsas auduma aizkari, kas tiks aizvilkti pa nakti;

- Labā puse, ar durvīm un virtuves skapīšiem - daļa virs skapīšiem būs no auduma, pie kura viena pie otras atradīsies kabatiņas visādām figņiņām. Ja šķitīs, ka par daudz auduma un mūsu mājvieta sāk atgādināt polsterētu istabu, no kuras pēc sava prāta ārā netikt, tversim pēc koka - gaiši un ekoloģiski (saki NĒ toksikomānijai!) beicēta saplākšņa vai apdares dēlīšiem;

- Kreisā puse - te gan būs koks. Gaišs, viegls, priekšā logam, kas tuvāk aizmugurei;

Bagāžnieka vāks - paldies Lindai un viņas atsūtītajam geightyseven busiņa attēlam - šīs siena būs mākslīgo lapu džungļi. Būs kārtīgi jāizpaužas rokdarbos, lai džungļus nepiemeklē šķirds un bēdīgs gals jau pēc dažām krietnām vāka aizciršanas reizēm, bet domāju, ka tas totāli būs tā vērts.

Gulta/skapis

Lielāko daļu busiņa aizņems gulta. Tā kā laiku busiņā plānojam pavadīt braucot vai esot gultā, izlēmām, ka tā nebūs saliekama, bet gan paliekoša. Emīla skaistās, garās kājas gan pavēl mums iekārtot gultas pagarinājumu, ko ar enģītēm piestiprināsim pie gultas pamatdaļas un atvāzīsim naktīs. Tātad mūsu gulta būs horizontāls skapis ar atvilknēm, pagarinājuma plāksne ar kājiņām un 2 bērnu Dormeo virsmatrači. Dormeo - ja šo lasāt, mēs esam gatavi piedalīties TV reklāmā, kur sēžam savā busiņā, glaudām matračus un stāstām, kā tie ir mainījuši mūsu dzīvi. Esam fani no sirds un no rajona.

Zem matračiem gaišs koks, lina virves rokturi tur, kur Punktiņš nevar tos nograuzt, pamatīgāki, bet pavisam noteikti smuki, smukiņi vietās, kur rokturiem uzglūnēs zobainis. Tā ir redzamā daļa, bet neredzamā, visticamāk, būs IKEA auduma atvilknes, kas jau šobrīd ir lielā skaitā ieperinājušās mūsu mājās. Vieglas, ietilpīgas, ērtas un lētas. Un vispār nav neglītas! Tāpēc, pat tad, ja vīrs, uzņēmies Mr. Praktiskā lomu, neļaus man pieķibināt šīm atvilknēm dekoratīvos koka galus un rokturīšus, būšu gatava samierināties.

Virs matračiem mainīsies pāris lina (H&M home, rekomendēju ķert atlaides!) gultasveļas, Dormeo sega, Dormeo spilveni (taču teicu, ka fani) un pleds, kas būs gultas pārklājs un pildīs sildīšanas funkcijas ziemā. Viens variants ir Klippan saule sega ar auseklīšiem, vēl viens ir Tribe & True deķītis Desert Rose, Mint Sea vai superatbildīgo Wakened Apparel Sahara vai Maverick, kas ne tikai sildītu mūs, bet arī sniegtu kādu eiro pēdējām balto degunradžu dāmītēm vai bērnu lasāmistabai. Bet varbūt merino vilnas palags no ss.com vai kāds austs vilnas deķis no māju krājumiem. Dzīve un maciņš, un klikšķis rādīs. Un kā gan bez mūsu MiuMiu spilveniem! Gaišie brauks līdzi.

BILDE 1BILDE 1

Skapis/virtuve

No tāda paša materiāla kā gulta/skapis. Visā garumā no bagāžnieka līdz durvīm, bagāžnieka pusē atvāžams un uz atvērām atvilknēm uzstutējams pagarinājums, lai smukā laikā varētu gatavot izslienot muguru un ar laiku neieņemot Kvazimodo formas. Virtuves virtuvisko daļu veido pārvietojama plītiņa un ūdens tvertne ar pumpīti. Viss. Un trauki, garšvielas, galda piederumi. Kā lāču mājiņā - katram pa šķīvītim, krūzītei, karotei, dakšai un nazītim. Mums līdzi brauks Piparmētra meičuku #ceļakrūzes un mazas krūzītes, ko var piesprādzēt pie somas - visas krūzes metāla. Par šķīvjiem gan štukojam, vai tiešām būsim tik lempīgi, lai sadauzītu keramikas šķīvjus. Ēst no metāla būtu kaut kā nemājīgi tomēr. Es nezinu, vai mums būs mini ledusskapis, man jau šķiet, ka glāzei piena vai vīna vienmēr jābūt svaigai, bet varbūt kungs teiks, ka tas ir nepieļaujams elektrības patēriņš. Vismaz aukstuma kastei taču vajadzētu gan būt.

BILDE 2BILDE 2

Punktiņa vieta

Lai gan sīkajam žuļikam mīļākā čučamvieta ir mūsu gultā, esam tur vai ne, šādu greznību atļaujam tikai pirms miega un pēc pirmā modinātāja zvana. It sevišķi pēc dubļainas pastaigas vai karstā naktī netīrs spalvainis, kam ir talants izdzīvot sev nepieklājīgi lielu guļamplatību, nav labākais gultasbiedrs. Īpaši, ja tā gulta jau diviem mums ir knapi pietiekama, lai cauru nakti nebakstītu viens otru ar elkonīšiem. Tāpēc Punktiņam būs sava miga uz grīdas pie gultas. Ņemot vērā kavalierīšu pūkas un neizturīgās sirdis, kundziņam vajadzētu aukstuma paklājiņu. Es gan domāju, ka šis komforta mīļotājs labāk izvēlēsies gulēt uz krēsla.