MADARA par lielajiem pirkumiem

Lai kompensētu visus apkārt veikaliem mestos līkumus, bodītēs atstātās kleitas, grāmatas, puķes un gultasveļu (tā ir viena no manām vājībām), pienācis LIELO pirkumu laiks. Jāparūpējas par savu drīz-jau-mājiņu, pašiem un Punktiņa kungu.

Busam

Tā kā izlēmām busiņa jumtā caurumu nezāģēt, bet nakts vēsumam izmantot ventilatoru+ūdens trauku, kaut ko ar tik vilinošu nosaukumu kā “redneck/swamp cooler” (PIEMĒRAM), mūsu elektroenerģijas vajadzības ir paplašinājušās, liekot domāt, ka ar piepīpētāju un mazītiņo saules panelīti, kas sniedz viedtālruņa baterijai +10%/h nebūs gana. Saules paneļi, pārveidotāji un baterijas, tā visa atlasīšana, dabūšana un ierīkošana nerādās rožainos toņos, bet tas varētu būt skaidrojams ar trauksmi, ko manī raisa nesaprotamas un tādēļ nekontrolējamas lietas. Te centīšos uzticēties Emīla spēkiem. Šī sadaļa draud nokampt lielu daļu busiņa pārbūvei paredzētās naudas, bet bez tās netiksim pie uzlādētiem telefoniem un datoriem, kas pagalam neiederētos vīzijā par strādāšanu attālināti un blogošanos, tāpat arī tveici, ko piedāvā dienvidu naktis, labprāt vēlētos izbaudīt liegas pūsmiņas un pāris skābekļa molekulu pavadībā. Komforta mums solās būt maz, dzīvojama temperatūra, nesatraukšanās par GPS un Instagram pazušanu un ērta guļvieta ir viss, ko es prasu. Vai tas ir par daudz prasīts? Nē.

Otra lielā pozīcija varētu būt kokmateriāli, no kā veidosim savu iedzīvi. Un izolācijas materiāli, ko būs garlaicīgi stiķēt pie sienām, bet lieti noderēs, lai vasara mūs neizsautētu un vēsākas naktis ceļojuma otrā pusē nenosaldētu. Emīls ir pavisam trausls attiecībā uz aukstumu, es, savukārt, nevaru dzīvot, ja man nav, ko elpot (ak, šīs kaprīzes!), tādēļ ceram, ka izdosies izolēties no radikālām temperatūrām. Šim pašam mērķim kalpos follij-aizkari. Aukstuma kaste (jo ledusskapja elektrorijību nedomājam paciest), ūdens rezervuārs, gāzes plītiņa čemodānā (PIEMĒRAM ), traukus stiepsim ārā no mājas. Saliekamie krēsli, piknika sedziņa, ko var ielikt kabatā.

Vēl es esmu sasapņojusies par visādām dekoratīvām lietām - rokturīši, pledi, sienas dekori, aizkariņi - no kā lielu daļu gatavošu pati, bet daļu būs jāpērk. Labi gan, ka esmu neatkarīga, strādīga mūsdienu sieviete un šīs izmaksas kaut kā pa klusam izšmugulēšu vīram nemanot. Bet nojume, ko novilkt no busa jumta (PIEMĒRAM), gan nav nekāda kaprīze, esmu pārliecināta, ka zem tās ne reizi vien meklēsim žēlastību no saules un smidzekļa. Te gan atkal uzrodas tehniskie jautājumi, kā to nostiprināt. Tik ļoti nevēlos tādos iedziļināties, nu, TIK ļoti. Mierināšu sevi ar domu par smukajiem pirkumiem.

Mums

Kaut kad pienāks tā brīnumainā diena, kad izveidošu līdzi ņemamo garderobi. Lielākā daļa man jau ir, bet dažās lietās tomēr varēšu sevi palutināt. Man nav, bet vajag (vai ir, bet ne TĀDI): 2-3 gab. šortus, 3-4 gab. krekliņus, 2 gab. krekliņus ar garām piedurknēm, 1 džinsu jaciņu, 1 kleitiņu (tīri priekam, kleitas man patīk vislabāk), 1 garās ūziņas, 2 siltos džemperīšus, 1 ērtu krūšturi un pāris bikšeļu. Varbūt atklāšu cepuri, kas ir ērta un smuka, tad arī to. Baigi gribētu kādas pieklājīgākas krāsas Converse kedas paķert līdzi, jo bez tām es neesmu ES, bet šobrīd esmu nodzīvojusies tā, ka man ir tikai baltas. Kad viss būs smuki salikts uz grīdas bildēšanai, uzrakstīšu kārtīgu ierakstu par garderobi - kas, cik un kāpēc. Ar to ierakstu atriebšos Emīlam par tehniskajiem ierakstiem, hahā.

Jānomaina saulesbriļļu stikliņi uz optiskajiem, jāaiziet pie zobārsta, jāsapērkas follijskābe. It kā vajadzētu kārtīgu mugursomu, bet esmu baigi neizturīgā nesēja, ātri vien sāk trūkt elpas un uzplīties niķi, tāpēc ņemšu veco un cerēšu, ka Emīls, kurš, savukārt, liek mugursomu, kad vien tas ir sociāli pieņemams, iznesīs šo dzīves smaguma daļu.

Punktiņam vajadzētu atvēsinošo paklājiņu (PIEMĒRAM), jo kundziņš pat pēc friziera apmeklējuma nerada iespaidu, ka būtu paredzēts karstiem apstākļiem. Punktiņa bagāžā plānojam likt arī saliekamu bļodiņu (jau plauktā), bļodiņu, kura neizlīs, ja busiņa šaurībā pa to iespersim (PIEMĒRAM). Mugursoma, kaku maisiņi un suņa dvielītis mums ir, saite arī, vēl pāris ieraksti Punktiņa ES lolojumdzīvnieka pasē un zvērs būs nokomplektēts ceļojumam. Tas tuvojas, mīļie, tas tuvojas lieliem soļiem!

EMĪLS par lielajiem pirkumiem

Okeāns, pludmale, es, Madara un kafijas smarža degungalā. Jā, tieši tik skaistu ainu esmu uzbūris, tāpēc to kafijas kannu un plītiņa noteikti vajadzēs iegādāties, citādi palikšu bešā. Man prātā ir vēl pāris idejas, tāpēc šajā blogā mēs aprakstīsim, kas mums būtu vajadzīgs, kur to meklēt un cik naudiņas tas viss kopā izmaksās. Nu tad, aidā.

Ceļojošā māja

Konstrukcija - sāksim ar mūsu jaunās mājas iekārtošanu. Viss sāksies ar gultas konstrukcijas pamatu un busa siltināšanas materiālu iegādi. Visas gudrības smēlamies citu blogos, rados, draugos, rūnās un kafijas biezumos. Rakstījām jau ar busu ceļojošiem cilvēkiem, un visi laipni dalījās pieredzē, kas būtu labi, kas varbūt ne tik. Tas varētu būt dēlis, finieris, alumīnija stieņi pamatam un siltināšanai izmantot xx.  Pagaidām ļoti grūti pateikt, kāda būs gala materiālu izvēle, nemitīgi mainās domas, kā arī ļoti daudz dažādi ieteikumi. Domāju, ka viss izšķirsies DEPO! Summa svārstās no 100 - 150 Eur. Mazliet atkāpīte, es nezinu, kā jums, bet man dikti jo dikti patīk būt Depo, tā vien gribas kaut ko celt, slīpēt vai zāģēt (tikai tādā sapņu mākonīti virs galvas), nu jebko. Un pēc mākonīša galvā pat šķiet, ka tā slīpmašīna ar atlaidi ir ļooooti vajadzīga, tikai nav ko slīpēt, bet tā sajūta ir tik spēcīga, ka teju jau trīceklis rokās iemetas. Bet nu, tas tā, tīri ieskicēju to sajūtu.

Tehniskie risinājumi - iekš mūsu T5, neskaitot iekšējos pārbūvi, vēl būs nepieciešamas jaunas riepas, jo pagaidām ripināmies ar “ziemenēm” un, ticēsiet vai ne, ziema ir atkāpusies un droši var mainīt uz ko vasarīgāku. Domāju, ka teju 300 Eur varētu aiziet kā minimums. Tehniski rumaks ir labā kārtībā, un līdz ar to šajā frontē pagaidām ieguldījumi nav gaidāmi. Protams, vēl būs jāiepērk pamata rezerves daļas, kas varētu noplīst, kādi drošinātāji. Te vairāk aprunāšos ar savu slepeno tehnisko komandu. Vēl nedaudz būs vajadzīgi elektronikas papildinājumi, kā AUX vads (sīkums, bet būtisks), jo poļu radio galīgi nav medusmaize, grūti pateikt, kā visur citur, tāpēc paļausimies uz Spotify Premium. Te sanāks kādi 11 Eur + 6 eur ikmēneša tēriņi premium mūzikas dzīvei. Jau noskatīti arī saules paneļi, kas palīdzēs to Spotify Premium darbināt, būs kādi 150 Eur par labu paneli un vēl 150 - 200 Eur par “bateriju”, kas uzkrās visus sakarsētās bumbas starus. Te vēl meklēju labāko variantu, kāds risinājums būtu efektīvākais, bet aptuvenā cena ir šāda. Elektrība būs nepieciešama, bet visu salādēt no piepīpētāja neizdosies.

Vēl mums būs jāpiepērk saulessargs, kas ļaus tverties no apdegšanas un traktorista iedeguma. Iemesls visai vienkāršs - itāļu zemē jāizskatās solīdi, citādi uzreiz itāļi gribēs aizvilināt Madi, bet es būšu gatavs ar savu Krav Magas spērienu pa oļiem. Par visu padomāts! Tveroties no saules mēs iegādāsimies arī ventilatoru, jo busā kādā no mirkļiem var būt ļoti karsts. Sākumā domājām par nopietnas ventilācijas ierīkošanu, bet beigās sapratām, ka citi jau šo ir risinājuši ļoti vienkārši, ar ventilatora izmantošanu un ledus novietošanu zem tā. Nu, mēģināsim iet šo ceļu. Viss šis kopā izmaksās ap 170 Eur.

Un jā, noteikti šķiet, blablabla, kad tad būvēsi to busu, dirs**? Pelnīts uzbrauciens, to sāksim darīt šonedēļ, brīvdienās. Visu laiku centīgi pelnām naudu, un ir darbi, svētki, darbi, darbi, darbi. Tas viss paņem laiku, bet nu gan mēs sāksim.

Neaizmirsīsim pārtiku un ēst taisīšanu, jo būs dažādi gardumi, ko gribēsies nomēģināt arī siltus, līdz ar to būs nepieciešama krāsniņa un propāna balons, ko ik pa laikam uzpildīsim vai arī iegādāsimies veikalā. Šīs izklaides būs apmēram 120 Eur vērtas.

Mums pašiem

Pa lielam, viss jau mums ir, gan ierīces darbam, lai kāds papildus feniņš ieripo kabatā, gan dažādi humorīga teksta krekli, lai uzjautrinātu viens otru kādā īgnā, saltā rītā. Beigās atliek tikai daži segmenti, piemēram, tas, ko vilksim sev mugurās. Drēbes mums būs maz, bet tieši tāpēc tās vajadzētu pēc iespējas plašāk pielietojamas un kvalitatīvas. Viena no būtiskākajām lietām būs apavi, tiem jābūt kaut kam pa vidu starp hiking apaviem un krosenēm, protams, lai elpo un būtu ūdens necaurlaidīgas. Jā, skan kā transformera cienīga ierīce no citām dimensijām, bet nē, runā, kā tādas retajā bodē var atrast.  Pašam klāstā ir tikai un vienīgi kedas, kaut kur arī pa solīdai laķenei var atrast, bet pilnvērtīgai ceļošanai ar to būs grūti. Esmu noskatījis trail running apavus, kas man šķita tieši tikpat adekvāti kā hiking shoes, uzmērīju, patika, tāpēc arī veikšu šo pirkumu, kas būs aptuveni 110 Eur. Vēl mēs arī izmantosim sandeles, šoreiz bez zeķēm, tikai pašu kailā pēda tās skars. Tās jau iegādāju, savi 60 Eur arī tika šim nolūkam iztērēti. Krekliņi, šorti, bikses, “apenes” arī tur viss kārtībā, mugursoma ir, līdz ar to esmu noformēts. Zemāk lepni prezentēju pilnīgi visu, ko plānoju ņemt līdzi, lai pēc garās rindkopas ir kur acij izskrieties:

blog-picture_1170-teuntur-vajagpxblog-picture_1170-teuntur-vajagpx

Punktons

Sunītim jau neko daudz nevajag, bet vienu lietu esam noskatījuši. Tas ir atvēsinošs paklājiņš, lai mazajam nav tik karsts braucot. Vasaru viņš panes ne visai, līdz ar to šis pirkums palīdzēs pamatīgi. Pamazām arī mēģinam viņu radināt pie dažādas pārtikas, jo ne vienmēr sanāks atrast tieši Punktiņa iecienīto gardumu.  Punktiņa uzlabojumi mums maksās vislētak no visa, kādi 60 Eur.

Kopumā darbs ir apjomīgs un arī kaut kas jauns, tāpēc būs interesanti tam ķerties klāt un mēģināt šo īstenot. Uzlabojumi būs, kā minimums, ap 700 Eur, bet tās ir paliekošas lietas, ja kādam garie nadziņi neļaus paņemt kādu no tām. Citi busā krauj pašu nelabo, bet mēs sapratām, ka mierīgi varam iztikt ar minimumu. Ja kaut ko tiešām vajadzēs, vienkārši piepirksim klāt. Nu tā, īsumā par to, ko ņemsim līdzi, bet nākamajā blogā jau rādīsim progresu ar busu.